LOGOWANIE

            

"HAZARD? Nie, dziękuję" – akcja informacyjna KAS

W dniu 3 lutego br. uczniowie CKZiU  Nr 1 w Przemyślu uczestniczyli w zajęciach informacyjno-edukacyjnych przeprowadzonych przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej.  Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję" jest podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe. Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny  i najbliższych.   

Kampanię KAS objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, podkreślając, że jej założenia wpisują się w działania MEN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

PATRONI NASZYCH ULIC – PROJEKT EDUKACYJNY IPN

 

Uczniowie klasy IV TMU  CKZiU nr 1 w Przemyślu pod opieką nauczyciela historii pani  Sylwii Zapłatyńskiej  bardzo chętnie  włączyli się do realizacji  projektu edukacyjnego organizowanego przez IPN - Patroni naszych  ulic.  Projekt w naszej szkole realizowany był w dwóch etapach. Uczniowie wykonali projekty dotyczące  patronów swoich ulic, w ramach lekcji historia i społeczeństwo, poznając życiorysy tych osób. Następnie wyruszyliśmy w miasto, aby rozpropagować wiedzę  na temat patrona jednej z przemyskich ulic – marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaopatrzeni w broszurki udaliśmy się na miejsce. Wszystkim mieszkańcom przekazane zostały  materiały informacyjne o   patronie  ulicy.

 

  Sylwia Zapłatyńska

 

 

 

Partnerzy