LOGOWANIE

            

Renowacja gokarta na kółku motoryzacyjnym

W ramach działalności kółka motoryzacyjnego, działającego przy naszym Centrum, rozpoczęliśmy działania związane z renowacją jednego z dwóch gokartów. Tego zadania podjęli się uczniowie klasy I technikum pojazdów samochodowych. Gokart, którym będziemy się zajmować został wykonany w ramach pracy dyplomowej, przez uczniów technikum pod koniec lat 90. Podstawę gokarta stanowi gotowa rama. Sercem pojazdu jest silnik z motocykla WSK 125 cm3  trzystopniową przekładnią napędzającą sztywną tylną oś. Gokarta wyposażono w tarczowy układ hamulcowy, w którym elementem wykonawczym jest zacisk fabrycznie montowany w motocyklach marki MZ produkowanych do końca lat 80. Zastosowane podzespoły z popularnych motocykli gwarantują, że wszystkie części niezbędne do renowacji będą łatwo dostępne.

  • 1344
  • 1346
  • 1347
  • 1350 2

Czytaj więcej: Renowacja gokarta na kółku motoryzacyjnym

Koło SEP

W dniu 15 października odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie - Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy CKZiU Nr 1. W zebraniu założycielskim  uczestniczył Pan Grzegorz Fiejtek Prezes SEP Rejon Przemyśl oraz Pan Piotr Buksa członek Komisji Kwalifikacyjnej Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział   Przemyśl.
Na zebraniu  w którym uczestniczyli uczniowie III i IV klas Technikum Elektrycznego  i Technikum Mechatronicznego oraz klasy III ZSZ w zawodzie elektromechanik wybrano zarząd w  składzie:

Prezes  Koła  SEP            mgr inż. Adam Chmura

Sekretarz:                          Maciej Sałdan uczeń kl. IV Technikum Elektrycznego

Skarbnik:                            Paweł Pawlus  uczeń kl. IV Technikum Elektrycznego

Czytaj więcej: Koło SEP

Kółko motoryzacyjne

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu prowadzone jest Koło Motoryzacyjne, które powstało z początkiem roku szkolnego 2014/2015. Zrzesza przede wszystkim uczniów Technikum Pojazdów Samochodowych. Podstawowym celem Koła jest aktywne pogłębianie wiedzy zdobytej przez uczniów na zajęciach lekcyjnych na temat motoryzacji i współczesnych kierunków jej rozwoju oraz zastosowanie jej w praktyce. Członkowie Koła Naukowego zajmują się problemami związanymi z diagnostyką, naprawą oraz obsługą pojazdów samochodowych. Efekty pracy Koła to kształcenie praktycznych umiejętności uczniów zgodnie z ich zainteresowaniami, poznawanie aktualnych rozwiązań konstrukcyjnych w technice samochodów oraz nowoczesnych metod diagnostyki. Spotkania odbywają się we wtorki po zajęciach szkolnych. Opiekunem Koła jest mgr inż. Wojciech Prajzner, pod którego kierunkiem młodzież ma możliwość samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie wykraczającym poza program szkolny.

Kropla Nadziei

 Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Kropla Nadziei”

przy CKZiU Nr 1 w Przemyślu powstał z połączenia klubu ZSMiD oraz reaktywowania klubu „Wzmacniacz” przy ZSZ Nr 1.

 

ODDAWANIE KRWI

Osobom kandydującym do oddania krwi, a szczególnie początkującym dawcom krwi przypominamy, że do oddania krwi należy zgłosić się:
* koniecznie po lekkim beztłuszczowym śniadaniu + herbata
* obowiązkowo z aktualnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem
* w dobrym zdrowiu (bez kataru, bez żadnych dolegliwości i bez zażywania leków w okresie ostatnich dwóch tygodni)
* dobrze byłoby powstrzymać się od rana od papierosów (Twoja „zadymiona krew” może być podana noworodkowi)

Mamy świadomość, że to jedynie kropla w morzu potrzeb, ale nawet ta kropla może uratować życie.

Chętnych prosimy o kontakt z nauczycielami zaangażowanymi w działalność klubu: w bud. 97 sala nr 18; w bud. 99 sala nr 13, w bud. 100 sala nr 205 (środa).

Czytaj więcej: Kropla Nadziei

Partnerzy