LOGOWANIE

            

Podsumowanie pierwszego etapu drugiej edycji konkursu „najlepszy w zawodzie”

Pierwszy etap drugiej edycji konkursu „najlepszy w zawodzie” za nami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu  bez względu na uzyskane punkty, ponieważ każdy z nich wykazał się odwagą, chęcią rywalizacji oraz mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu mechaniki i diagnostyki samochodowej. Poniżej lista uczestników biorących udział w konkursie. Szczegóły rywalizacji (uzyskane punkty ), zostały przesłane  osobom biorącym udział w konkursie na librusa, aby nie było wątpliwości co do rzetelności i jawności konkursu.  Powodzenia w dalszych etapach rywalizacji.

 

ODCINEK 2– MALUCH – ROZBÓRKA - PAŹDZIERNIK 2022

W tym odcinku nasz MALUCH- FIAT 126p wjechał na warsztaty szkole i rozpoczęły się prace mające na celu zdemontowanie wszystkich elementów wyposażenia, tapicerki, całego zespołu napędowego, układu kierowniczego, zawieszenia i układu hamulcowego. Rozbiórka do gołej „blachy”. No tak, blachy trochę brakuje w szczególności w dolnych częściach karoserii. Widać to dobrze na zdjęciach i filmie. Dodatkowo uczniowie podczas demontażu mogli zapoznać się z polska myślą techniczną z przed ponad kilkudziesięciu lat. Prace przebiegały bardzo sprawnie, dając wiele frajdy uczniom. Niestety po całkowitej rozbiórce okazało się, że przed nami dużo spawania i prac blacharskich. Na początek wymiana podłogi i progów, prace blacharskie przy belkach zawieszenia oraz silnika i „drobne” wstawki na błotnikach i nadkolach tylnych. Do rozpatrzenia zostaje kwestia poszerzenie błotników, jak to zrobić i czy to zrobić? W kolejne relacji poinformujemy o trudnych dla nas pracach blacharski.

 • IMG20220930090514
 • IMG20220930090540
 • IMG20220930090550
 • IMG20220930090606

ODCINEK 1 – MALUCH – ZAKUP- CZERWIEC 2022

Udało się Polski Fiat 126 p zakupiony. Cena to oczywiście tajemnica ale niestety tanio to już było. Rozpoczęcie projektu remontu i modyfikacji Fiata 126p realizowanego przez CKZiU Nr 1 w Przemyślu i Firmę Inter Cars. Pomysł na projekt zrodził się w celu promocji kierunków samochodowych uczących się w CKZiU Nr 1 i firmy Inter Cars filia w Przemyślu. Prace nad projektem mają się rozpocząć od września 2022 roku, natomiast przewidywane zakończenie w czerwcu 202.? Termin zakończenia prac jest zależy od pozyskanych środków i zaangażowania uczniów i pewnie nauczycieli w prace remontowe maluszka. Przed wykonawcami projektu dużo pracy i wyzwań związanych miedzy innymi z poszukiwaniem sponsorów w celu realizacji założonego celu. Warto podkreślić ze większość prac przy maluszku będą wykonywać uczniowie kierunków samochodowych. Zakres prac to oczywiście rozbiórka, ocena stanu blacharskiego, remont blacharski, skompletowanie części mechanicznych, włożenie układu napędowego składającego się z silnika benzynowego 1,2 FIAT Punto oraz skrzyni biegów z Skody Rapid. Oczywiście jeszcze układ zawieszenia, hamulcowy oraz kierowniczy itd.. Na końcu lakier, oklejenie , koła i wnętrze, jakie jeszcze nie wiemy. Liczymy również na współpracę z firmami, warsztatami i sklepami w zakresie sponsorowania części jak i wykonania określonego zakresu prac. Na ten moment głównym sponsorem jest firma Inter Cars filia w Przemyślu. Jeśli wśród uczniów klas samochodowych są osoby, których rodzice, znajomi mają warsztaty i chcą pomóc to prosimy o kontakt z nauczycielami zawodu na kierunkach samochodowych.

 • IMG20220518140044
 • IMG20220518140102
 • IMG20220518140218
 • IMG20220531090433

Brawo Łukasz !!!

Uczeń technikum pojazdów samochodowego zajął III miejsce w  Ogólnopolskim konkursie  motoryzacyjny "Technika i motoryzacja to moja pasja”

W dniu 1 kwietnia 2019 roku jedenastu  uczniów uczących  się na kierunkach w samochodówce wzięło udział w  ogólnopolskim konkurs motoryzacyjnym "Technika i motoryzacja to moja pasja".  Konkurs został zorganizowany przez PWSW w Przemyślu a przeprowadzony w Instytucie Nauk Technicznych. To już czwarta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczących się na kierunkach o profilu samochodowym, mechatronicznym,  logistycznym oraz mechanicznym. W tym roku w konkursie wzięli udział przedstawiciele n/w szkół:

-     Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie,

-      Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu,

-      Technikum przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie,

-      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu,

-      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu, 

-       Zespół Szkół im. Gen. W. Sikorskiego w Rudniku nad Sanem,

-       Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

W pierwszym etapie wzięło udział trzydziestu uczniów, z których wyłoniono sześciu z najlepszą punktacją. Następnie najlepsi spośród uczestników wyłonionych podczas pierwszego etapu wykonali zadania, które wymagały dużych umiejętności praktycznych. Po wykonaniu zadań praktycznych wyłoniono finałową trójkę.

Czołowe miejsca zajęli:

 • miejsce I - Kamil Czekierda z CKZiU w Jarosławiu,
 • miejsce II - Piotr Cech z  Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu,
 • miejsce III - Łukasz Kowalski z CKZiU Nr1 w Przemyślu.

Gratulujemy finalistom szerokiej wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej.  

GOKART

W dniu 13.04.2018 uczniowie zajmujący się odnowieniem szkolnego gokarta przeprowadzili jazdę próbną. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale efekty powoli stają się widoczne.

BRAWO DAMIAN!!!

Damian Warzocha uczeń klasy III technik pojazdów samochodowych zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Motoryzacyjnym - Technika i Motoryzacja to Moja Pasja.  Brawo Damian!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnia 9 kwietnia 2018 roku w Zakładzie Inżynierii Transportu i Logistyki PWSW w Przemyślu odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego – Technika i Motoryzacja to Moja Pasja. W finale wzięło udział 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu samochodowym i mechanicznym. Zmagania teoretyczne i praktyczne wyłoniły finalistów. Pierwsze miejsce zajął Dawid Zieliński z Zespołu Szkół im ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Drugie miejsce przypadło Damianowi Warzocha z CKZiU nr 1 w Przemyślu. Na trzecim miejscu uplasował się Patryk Kudła z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Miejsce czwarte przypadło Tomaszowi Świątek z  Zespołu Szkół im ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu. Piąte miejsce zajął Daniel Puk z Zespołu Szkół im. gen. W. Sikorskiego w Rudniku nad Sanem.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce !!!

 • DSC_0235-1024x678
 • DSC_0245-1024x678
 • DSC_0246-1024x678
 • DSC_0249-1-1024x678

Partnerzy