LOGOWANIE

            

"HAZARD? Nie, dziękuję" – akcja informacyjna KAS

W dniu 3 lutego br. uczniowie CKZiU  Nr 1 w Przemyślu uczestniczyli w zajęciach informacyjno-edukacyjnych przeprowadzonych przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej.  Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję" jest podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe. Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny  i najbliższych.   

Kampanię KAS objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, podkreślając, że jej założenia wpisują się w działania MEN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

Partnerzy