LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

WYCIECZKA EDUKACYJNA KL. IV TME

W piątek 20 października br. kl. IV TME wraz z wych. p. B. Suchorzeką i p. A. Dyrdą, udała się na wycieczkę edukacyjną do miejscowości Harmęże i Auschwitz – Birkenau. W Harmężach w piwnicach kościoła znajduje się stała wystawa pt. Klisze pamięci. Labirynty Mariana Kołodzieja – więźnia z pierwszego transportu do Auschwitz o nr obozowym 432, który przeżył obóz i po ponad 50 latach od wyzwolenia- utrwalił gehennę obozową poprzez cykl czarno – białych obrazów, naszkicowanych ołówkiem na papierze – kartonie – łącznie ponad 250 kompozycji rysunkowych, różnej wielkości.

Kolejnym punktem wycieczki było utworzone w 1947 roku Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, które obejmuje obszar byłego obozu Auschwitz i Auschwitz – Birkenau – największego obozu Zagłady i jedynego byłego obozu zachowanego w tak dużym stopniu w stanie oryginalnym. Przewodnik ciekawie opowiadał i nawiązywał do wielu szczegółów i osób: np. św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Edyty Stein, bł. Stanisławy Leszczyńskiej, Tadeusza Borowskiego, Anny Frank, rotmistrza Witolda Pileckiego, Władysława Bartoszewskiego, wymieniał także największych zbrodniarzy – wśród nich Josefa Mengele, który nie został za swoje zbrodnie ukarany.

Partnerzy