LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Sukces w konkursie Fundacji BOŚ EkoModel

Rozstrzygnięty został konkurs Fundacji Banku Ochrony Środowiska Eko Model, w którym uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły.

Z satysfakcją informujemy, że nasza praca konkursowa jest jedną z trzech równorzędnych, najwyżej ocenionych przez jurorów.
Zespół odebrał wartościową nagrodę rzeczową.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków i zagospodarowania terenu wokół budynku z taką oczyszczalnią.

 • 1
 • 10
 • 2
 • 3

Nagrodzoną pracę wykonał zespół uczniów klas II technik budownictwa i III technik urządzeń sanitarnych: Paulina Behen, Jakub Kalawski, Dominik Kozar, Oskar Tomków, Bartłomiej Łoś, Miłosz Urban, Gracjan Stadnik.
Model wykonany został pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Mazur i Piotra Jaciów.

Kolejne szkolenie za nami!!!

W dniu 23 stycznia 2018 roku odbyło  się  szkolenie  zorganizowane przez nauczycieli uczących na kierunkach samochodowych na temat:

„Obsługa, diagnostyka oraz naprawa układów zawieszeń KYB”

Szkolenie przeprowadził Pan Andrzej Chmielewski, asystent ds. Produktowo - Technicznych z firmy KYB Europe Sp. z o.o.

Celem szkolenia było podniesienie wiedzy uczniów w zakresie poznania budowy i sposobów obsługi układów zawieszeń.

W szkoleniu brali udział uczniowie uczący się na kierunkach mechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych, słuchacze kwalifikacyjnych kursów
zawodowych M18.

 • CAM00263
 • CAM00264
 • CAM00266
 • CAM00267

Szkolenie zostało przeprowadzone dla  25 osób. Podstawowym wymogiem uczestnictwa było doświadczenie w zakresie obsługi i wymiany układów zawieszeń. Uczestniczący w szkoleniu uczniowie kierunków  samochodowych zostali wybrani na podstawie umiejętności  naprawy samochodów na zajęciach praktycznych.

Omawiane zagadnienia:

- typy i rodzaje stosowanych zawieszeń, 

- drgania i wibracje dochodzące z układu jezdnego,

- metodyka diagnozowania uszkodzeń układu zawieszeń oraz omówienie najczęstszych uszkodzeń,

- pojęcie zużycia elementów układu zawieszenia,

- metodyka prawidłowego montażu części zawieszeń,

- typy i rodzaje tulei metalowo-gumowych,

- wpływ jakości montowanych części na takie parametry jak: trwałość, parametry jazdy, jakość jazdy, geometria układu jezdnego,

- różnica pomiędzy geometrią układu jezdnego a zbieżnością układu jezdnego,

- pojęcia związane z geometrią układu jezdnego – regulacja,

- przyczyny ściągania samochodu,

- pojęcie kompensacji i dlaczego należy ją wykonać w czasie geometrii,

- zawieszenia pneumatyczne, regulacja wysokości zawieszeń, 

- wpływ układu ESP na prowadzenie pojazdu.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające znajomość w zakresie obsługi i naprawy układów zawieszeń firmy KYB.

Pragniemy złożyć podziękowania Panu Andrzejowi Chmielewskiemu za profesjonalne i rzetelne przeprowadzenie szkolenia.

Jednocześnie informujemy, iż w roku 2018 na kierunkach samochodowych oraz dla słuchaczy KKZ M18 zostanie przeprowadzony szereg szkoleń z zakresu mechaniki i elektroniki samochodowej. Szkolenia będą przeprowadzone przez Firmy zewnętrzne bezpłatnie dla uczestników.

Jasełka po niemiecku

Uczniowie klas: 3TBu, 3TMO (Technikum nr 6) i 1TL (Technikum nr 8) przygotowali i zaprezentowali w dniu 25 stycznia 2018 roku niemieckojęzyczne przedstawienie świąteczne – tzw. Krippenspiel.

Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli języka niemieckiego, pań: Jadwigi Lubas i Anny Bury, zdobywali nowe kompetencje językowe, poznawali liczne zwroty, kształcili właściwą wymowę i dykcję, wcielali się umiejętnie w wyznaczone role, podejmowali wysiłek współdziałania w grupie, umiejętnie dzielili się zadaniami. Posługiwanie się językiem niemieckim sprawiło im wiele satysfakcji, a uczestnictwo w jasełkach rozbudziło w nich większą motywację do nauki języka niemieckiego. Przedstawienie wzbogacone zostało kolędami i piosenkami świątecznymi, śpiewanymi przez uczniów w języku niemieckim

 • 27049194_734178256791885_1707526638_o
 • 27330077_734177653458612_1602925722_o
 • 27330082_734178233458554_1864457303_o
 • 27330476_734177610125283_1320549567_o

Większość uczniów naszej szkoły uczy się j. niemieckiego, dlatego mogli oni zapoznać się z kulturą i obyczajami Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech oraz porównać je z polskimi, a także posłuchać kolęd  w j. niemieckim, mieli oni  również okazję poznać nowe  słownictwo , jak również „doszlifować” język.

100. rocznica urodzin ks. abpa Ignacego Tokarczuka

13 stycznia 2018 roku w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja naukowa poświęcona pamięci ks. abpa dr Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin w ramach V Festiwalu Kultury Rzeczpospolitej. Konferencję zorganizowali: Centrum Kulturalne w Przemyślu, MNZP oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

-  Metropolita Przemyski  Jego Ekscelencja ks. abp Adam Szal;

- Marszałek Sejmu RP  Marek Kuchciński, który przekazał na ręce Dyrektora MNZP oryginał uchwały z 08.06.2017 r. ustanawiającej rok 2018 -  Rokiem ks. abpa Ignacego Tokarczuka;

- Marszałek Województwa Podkarpackiego  Władysław Ortyl.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa ordynariusza Adama Szala w Archikatedrze Przemyskiej. O godz. 10.00 rozpoczęła się część naukowa w MNZP. Ciekawe wykłady wygłosili:

- prof. Jan Żaryn „Rola arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w pracach Rady Głównej Konferencji Episkopatu Polski”,

- prof. Bohdan Cywiński, dr Mariusz Krzysztofiński „Duchowa i materialna pomoc biskupa Ignacego Tokarczuka opozycjonistom przed i po roku 1981”,

-   ks. prof. Dominik Zaręba „Krąg cieni wokół biskupa ordynariusza przemyskiego”,

- ks. prof. Józef Wołczański „Wybrane wątki problemowe Dzienników arcybiskupa Ignacego Tokarczuka”. 

 • Konferencja1
 • Konferencja2
 • Konferencja3
 • Konferencja4

Konferencji towarzyszył wernisaż wystawy pod tytułem „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny”  przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa prezentowana będzie w murach Muzeum do końca lutego 2018 roku. Scenariusz wystawy przygotowali: Jakub Izdebski, Mariusz Krzysztofiński z IPN oddziału rzeszowskiego. Fotografie i dokumenty eksponowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: archiwum prywatnego Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, archiwum Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, archiwum Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, Ewy Kuberny, Igora Witowicza, Agnieszki Szczepańskiej oraz z publikacji:

- ks. Antoni Szypuła, Historia nowych kościołów w Diecezji Przemyskiej 1966-1993, t. I, Rzeszów1997,
- Arcybiskup Ignacy Tokarczuk - Kazania pod specjalnym nadzorem, oprac. Lucyna Żbikowska, Michalineum 1996.

Mamy nadzieję, że ciekawe i niedrukowane wiadomości o ks. abpie Ignacym Tokarczuku udowodniły po raz kolejny, że PRAWDA była bardzo ważna w Jego życiu i nauczaniu.

Partnerzy