LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KL. I TLP DO ZESPOŁU ZAMKOWO-PARKOWEGO W KRASICZYNIE

W dniu 13.09.2023, w ramach zajęć integracyjnych, uczniowie klasy I Tlp wraz z wychowawcą Panią Elżbietą Ams oraz pedagog Panią Beatą Janiuś, udali się na wycieczkę do Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie.

Zamek w Krasiczynie jest  obiektem szczególnym, gdyż został wpisany na listę pomników historii.  Pomnik historii to jedna z form ochrony zabytków w Polsce, która nadawana jest zabytkom o dużej wartości historycznej, naukowej i artystycznej, mającym szczególne znaczenie dla dziedzictwa kulturowego Polski. 

Trasa zwiedzania z przewodnikiem obejmowała: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski, kaplicę zamkową p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne a także lochy z salą tortur. Zapoznanie się z ciekawą i bogatą  historią XVI-wiecznego zamku w Krasiczynie  okazało się nie lada gratką dla wszystkich zwiedzających, nie tylko dla miłośników zabytków architektury.  Po zwiedzeniu rezydencji Krasickich, uczniowie spędzili miło czas we wspólnym towarzystwie, podczas smażenia kiełbasek przy ognisku oraz spacerach w parku zamkowym, który  prezentuje się okazale o każdej porze roku.

Pogoda tego dnia szczególnie nam dopisała a uczniowie wrócili do domu bardzo zadowoleni oraz zrelaksowani.

 

 

Partnerzy