LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Seminarium „Defensor Veritatis. Prawda w nauczaniu arcybiskupa Ignacego Tokarczuka”

3 lutego 2023 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się seminarium poświęcone abp. Ignacemu Tokarczukowi, w którym uczestniczyli uczniowie Technikum nr 8. Organizatorem wydarzenia byli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie.

Podczas spotkania odbył się panel dyskusyjny na temat „Prawda w nauczaniu arcybiskupa Ignacego Tokarczuka”, w którym  uczestniczyli wojewoda podkarpacki dr Ewa Leniart, ks. prof. dr hab. Józef Wołczański z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dr hab. Czesław Kłak, prof. UP im. KEN w Krakowie, prokurator Prokuratury Krajowej oraz dr hab. Mariusz Krzysztofiński z Oddziału IPN w Rzeszowie.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o najważniejszych aspektach życia Metropolity Przemyskiego, o jego wpływie na losy Polski i Kościoła. Wyrazili swoje przekonanie, że  dla  księdza arcybiskupa prawda była najistotniejsza. Jego życie było głoszeniem prawdy, bronieniem prawdy, uczeniem prawdy i cierpieniem za prawdę. Stwierdzili, że w dzisiejszych czasach  prawda powinna być podstawą życia społecznego.

  • 20230203_101203
  • 20230203_102834
  • 20230203_103420
  • DSC_0561

Partnerzy