LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Samochodówka w CKZiU Nr 1 w Przemyślu z przytupem kończy rok szkolny

W dniu 31 maja 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu diagnostycznego  w ramach realizowanego przez firmę Inter Cars programu  „Młode kadry”, wręczenie finalistom konkursu „ Najlepszy w zawodzie” na kierunkach samochodowych  nagród oraz oficjalne rozpoczęcie projektu  remontu i modyfikacji legendy polskiej motoryzacji Fiata 126p.  W wydarzeniu brali udział naczelnik Wydziału Edukacji Pani Renata Kochanowicz, przedstawiciel firmy Inter Cars  Pan Łukasz Mazur, Dyrektor CKZiU Nr 1 Pan Robert Rybak, nauczyciele kierunków samochodowych, finaliści konkursu i młodzież ucząca się na kierunkach samochodowych.  Osobą prowadzącą i przygotowującą całe wydarzenie był Pan Grzegorz Góral nauczyciel praktycznej  nauki zawodu na kierunkach  samochodowych (link youtube).

Szkoła od wielu lat uczestniczy w programie  „Młode Kadry” (www.mlodekadry.intercars.com.pl), który został stworzony przez firmę Inter Cars S.A., polegający na współpracy ze szkołami m.in. poprzez wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach.  W ramach tego programu realizowane są również szkolenia w zakresie mechaniki samochodowej dla  kadry nauczycielskiej i uczniów kierunków samochodowych.   Dzięki  uczestnictwu  naszej szkoły w  programie „Młode Kadry”, placówka  została doposażona w najnowocześniejszy  sprzęt do naprawy i diagnostyki:  KTS 560 oraz oscyloskop warsztatowy FSA 740. Po przekazaniu sprzętu nauczyciele zostali zaproszenie do Centrum Szkoleniowe Firmy Bosch do uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu.  

Wyżej opisane wydarzenie było też  dobrą okazją do zakończenia konkursu „ Najlepszy w zawodzie” przeprowadzonego na kierunkach kształcenia mechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych. Konkurs był realizowany w roku szkolnym 2021/ 2022 dla uczniów samochodówki, którzy przez  cały rok szkolny zdobywali punkty w etapach teoretycznych i praktycznych w celu zdobycia głównej nagrody VOUCHERA w wysokości 1000 zł. ufundowanego przez kierownika przemyskiej  filii firmy Inter Cars Pana  Łukasza Mazur.  Pierwsze miejsce  i główną nagrodę zdobył  Grzegorz Dańko na tą chwilę już absolwent techniku pojazdów samochodowych, II miejsce zajął Michał Krzyczkowski a III miejsce zdobył Krzysztof Kot. Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w tegorocznej edycji jednocześnie zapraszając już do udziału w konkursie w przyszły roku szkolnym.

Ostatnim punktem wydarzenia było oficjalne rozpoczęcie projektu remontu i modyfikacji  Fiata 126p  realizowanego przez CKZiU Nr 1 w Przemyślu i Firmę Inter Cars (link youtube). Pomysł na projekt zrodził się w celu promocji kierunków samochodowych uczących się w CKZiU Nr1  i  firmy Inter Cars filia w Przemyślu. Prace nad projektem mają się rozpocząć od września 2022 roku , natomiast przewidywane  zakończenie  w czerwcu 2023r. . Przed wykonawcami projektu dużo pracy i wyzwań związanych miedzy innymi  z poszukiwaniem sponsorów w celu realizacji założonego celu. Warto podkreślić ze większość prac przy maluszku będą wykonywać uczniowie kierunków samochodowych. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu a szczegóły realizacji będą od września w odstępach co dwutygodniowych   dokumentowane  i publikowane na stronach szkoły i firmy.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Partnerzy