LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

„Projekty prosto z garażu”

Uczniowie Technikum Nr 8, kształcący się w zawodzie technik Mechatronik, Bartosz Madycki i Bartosz Hibner, wystartowali w konkursie pt. „Projekty prosto z garażu”, zorganizowanym przez PWSW w Przemyślu. Była to już III edycja tego zmagania, zorganizowana dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu technicznym, która ma na celu rozwijanie pasji i kreatywności. W szrankach stanęli uczniowie ze szkół przemyskich jak i tez z Jarosławia. Przed komisją konkursową wpłynęło pięć prac, wykonanych na bardzo wysokim inżynierskim poziomie. Uczniowie naszej szkoły zajęli kolejno II i wyróżnione ex aequo IV miejsce. Bartosz Hibner przygotował pracę „Inteligentne przejście dla pieszych”, sterowane z poziomu sterownika PLC wraz z interaktywną detekcją pieszego lub pojazdu, który na drodze algorytmu, decyduje o sekwencji świateł. Praca została oceniona bardzo wysoko za profesjonalne zastosowanie układów sterowania i możliwości późniejszej rozbudowy o kolejne systemy. Drugą pracą była „Mobilna stacja solarna”, wykonana przez Bartosza Madyckiego, który otrzymał wyróżnienie za pomysłowość i dbałość o ekologię. Praca ta umożliwia wykorzystanie źródeł odnawialnych do zasilania odbiorników elektrycznych w warunkach całkowitego odcięcia od elektryczności. 

Opiekunem merytorycznym laureatów tegorocznej edycji jest mgr Michał Fac.

Dyplomy, nagrody i wyróżnienia wręczył osobiście rektor PWSW dr Paweł Trefler wraz z dyrektorem Instytutu Nauk Technicznych dr inż Wiolettą Tomaszewską - Górecką.  

Dla uzupełnienia nadmienić trzeba, że zwycięzcą konkursu został „Ploter plazmowy”, wykonany przez ucznia ZSEiO w Przemyślu a III miejsce przyznano uczniowi z Jarosławia za maszynę do produkcji filamentu do drukarek 3D z nakrętek po butelkach PET. Drugie wyróżnienie przyznano również uczniowi z ZSEiO w Przemyślu za „Dyskretny zegar cyfrowy”. 

Poniżej zdjęcia z wykonanych prac i wręczenia dyplomów. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu. 

  • IMG_20210528_095129444
  • IMG_20210528_104112914
  • IMG_20210618_100840408
  • IMG_20210618_101134058

Partnerzy