LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Debata „Pamięć i Tożsamość Podkarpacia” przypominająca 55. rocznicę ingresu abpa Ignacego Tokarczuka

Pod auspicjami Samorządu Województwa Podkarpackiego, zainaugurowana zostanie debata p.t. Pamięć i Tożsamość Podkarpacia - poświęcona osobie  ks. abpa Ignacego Tokarczuka - wybitnego kapłana, człowieka niezłomnego w pokojowej walce o prawo Boże i prawa każdej osoby ludzkiej. Organizatorem debaty, która obywać się będzie w ramach Podkarpackiej Resursy Kultury Pamięci, jest Instytut Przestrzeni Obywatelskiej Pro Publico Bono, który realizuje to przedsięwzięcie we współpracy z Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Inauguracja debaty będzie mieć miejsce w ramach sesji, organizowanej w przestrzeni online - w trybie hybrydowym, w piątek 12 lutego w godz. 13.00 - 15.30. Pierwsze studio debaty (Studio Pro Publico Bono Communicatio) zostanie ulokowane w Przemyślu (Centrum Kulturalne).
Udział w panelu - sesji inauguracyjnej Debaty zapowiedzieli:
-           ks. bp Edward Frankowski, emerytowany biskup pomocniczy Diecezji Sandomierskiej;
-           dr Jan Musiał, b. senator RP i b. Wojewoda Przemyski;
-           dr Mieczysław Janowski, b. senator RP i poseł do Parlamentu UE, b. prezydent Rzeszowa;
- ks. prałat Stanisław Czenczek, bliski współpracownik ks. abpa I. Tokarczuka;
-  dr hab. Mariusz Krzysztofiński, historyk, pracownik naukowy IPN, biograf abpa  I. Tokarczuka.
Uczestnicy debaty, w większości także jako świadkowie życia i działalności Pierwszego Metropolity Przemyskiego, będą przedstawiać i dyskutować o najważniejszych dokonaniach Księdza Arcybiskupa, podejmą próbę określenia czym jest Jego dziedzictwo, a także w jaki sposób, powinno ono służyć do budowania tożsamości Regionu i tworzenia współczesnej kultury życia społecznego w Województwie Podkarpackim.
Otwarcia debaty dokona Pan Marszałek Władysław Ortyl, wystąpienie wprowadzające wygłosi ks. abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, a komentarze podsumowujące wygłoszą: Pan Waldemar Wiglusz, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu oraz Pan dr Mateusz Szpytma, Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Transmisję debaty najprościej włączyć poprzez stronę CK w P-ślu  przy końcu opisu wydarzenia  >>>LINK<<<.

Partnerzy