LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

PAMIĘTAMY - 102. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych, które rokrocznie obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku (po 123 latach zaborów- od III rozbioru Polski w 1795 do 1918 roku). Chociaż np. Przemyśl pod zaborem austriackim był 146 lat – od I rozbioru Polski w 1772 roku.  W wyniku upadku potęg zaborczych i działań podejmowanych przez Polaków, Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to dzięki wytrwałości i ofiarności polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody będą w naszym Centrum realizowane w sposób on-line przez wyznaczonych nauczycieli. Zachęcamy Wszystkich do wywieszenia w domach i mieszkaniach flag narodowych a także zapraszamy do skorzystania z propozycji obchodów Święta Niepodległości na stronie:
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/swietujmy-razem-102-rocznice-odzyskania-niepodleglosci/
oraz przez media społecznościowe:   https://www.facebook.com/niepodlegla1918

Partnerzy