LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Wyjazd uczniów kierunków samochodowych do śląskich firm branży samochodowej Tenneco Automotive i Michael

W dniu 18 listopada 2019 roku uczniowie CKZiU Nr 1 w Przemyślu, kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych udali się na wycieczkę dydaktyczną do zakładów pracy z branży motoryzacyjnej.   Pierwszą firmą była Firma TENNCO Automotive Rybnik. Firma, która od wielu lat współpracuje ze szkołą w zakresie pomocy dydaktycznych, organizacji konkursów motoryzacyjnych oraz umożliwia uczniom zwiedzanie zakładów produkcyjnych zlokalizowanych  w Polsce.  W przyszłości zamierzamy naszą  współpracę poszerzyć o realizację praktyk zawodowych i staży właśnie w Firmie TENNECO – Rybnik dla uczniów kształcących się na kierunkach samochodowych.

Na chwilę obecną istnieje możliwość zatrudnienia na liniach produkcyjnych dla naszych absolwentów oraz podjęcia studiów o profilu praktycznym. Studia o profilu praktycznym realizowane są w systemie 6 miesięcy na uczelni i 6 miesięcy w zakładzie produkcyjnym. Po zdobyciu tytułu inżyniera istnieje możliwość podjęcia pracy w biurach konstrukcyjnych TENNCO. W tym roku w firmie przyjmował nas Kierownik Prototypowni  Pan Jacek Galiński,  który przeprowadził prezentację firmy oraz zapoznał uczniów  z  budową  nowoczesnych układów wydechowych. Tenneco Automotive to zakład produkcyjny zajmujący się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją układów wydechowych do takich marek jak BMW, VW, Opel czy Audi. W Polsce zakłady produkcyjne znajdują się w Gliwicach, Stanowicach, Poznaniu oraz Rybniku. Zakład w Rybniku istnieje od 1997 roku i jest jednym  z największych pracodawców w regionie.

  • img-336cf4c2f5e8a8abf891df18005cb007-v
  • img-3d45be1a5b6bce7da8e4ad031464d97f-v
  • img-780a5e809b01d28598d703b4dc6dc9c5-v
  • img-7f8c1aa4b264e4a15f70c07e656ecb8f-v

Następnie udaliśmy się do Firmy MICHAEL, gdzie przyjmował nas  właściciel firmy Pan Henryk Michalik. W czasie pobytu  i zwiedzania firmy uczniowie oraz opiekunowie mieli  możliwość zapoznania się z następującymi procesami i technologiami:

1.  Projektowanie i konstruowanie urządzeń, oprzyrządowania, części maszyn, wykrojników, sprawdzianów, form itd. za pomocą programów CAD.

2.   Programowanie maszyn sterowanych numerycznie.

3. Jednostkowa obróbka skrawaniem na obrabiarkach CNC, szlifierkach, elektrodrążarkach różnego rodzaju części do maszyn, urządzeń oraz oprzyrządowania dla fabryk z branży motoryzacyjnej i metalowej.

4. Produkcja urządzeń precyzyjnych, sprawdzianów, przyrządów, wykrojników, tłoczników i innych narzędzi do obróbki plastycznej metali. 

5. Seryjna obróbka skrawaniem na maszynach CNC.

6. Procesy obróbki plastycznej metali.

7. Procesy i technologie spawalnicze metodą MIG-MAG, TIG, Mikroplazma.

8. Grawerowanie mechaniczne i laserowe komponentów metalowych.

9. Procesy produkcji części samochodowych z kompozytów węglowych.

10. Procesy wycinania kształtów docelowych części kompozytowych za pomocą robotów. 

11. Procesy lakiernicze.

12. Laboratorium pomiarowe i inżynieria odwrotna. 

Po zapoznaniu się z ww. procesami i technologiami wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na obiad, kończący wycieczkę. Dziękujemy bardzo Panom Jackowi Galińskiemu i Henrykowi Michalikowi za serdeczne i  gościnne przyjęcie. Należy wspomnieć, że uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem zwiedzanych firm i poznanych nowoczesnych technologii produkcyjnych. 

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Księdzu Łukaszowi Pałackiemu, który pomógł nam zorganizować wycieczkę razem z Rafałem Hajdukiem i Stanisławem Hajdukiem.

Partnerzy