LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Pielgrzymka maturzystów

5 października 2019 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W tym szczególnym wydarzeniu całej diecezji wzięli udział uczniowie klas 4 TME i 4 TLI wraz z wychowawcą p. Bernadetą Suchorzepką, opiekunem p. Ryszardem Wojnarem i katechetą ks. Tadeuszem. 

Trasa do Matki Bożej Częstochowskiej wiodła przez sanktuarium Bożego Miłosierdzia i kaplicę św. Faustyny Kowalskiej w Krakowie - Łagiewnikach. Poranny  przystanek w tym wyjątkowym miejscu stworzył okazję do krótkiej modlitwy i ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny. Następnie uczestnicy wyprawy skierowali swoje kroki na Wawel, do kościoła i krużganków klasztoru oo. Dominikanów, oo. Franciszkanów i pod okno Papieskie. Pobieżne zwiedzanie centrum Krakowa zakończyło się w Rynku Głównym i galerii obrazów usytuowanej w Sukiennicach.

Zasmakowanie atmosfery dawnej Stolicy Polski było tylko przystankiem w drodze do celu pielgrzymki, czyli spotkania z Matką Bożą Królową Polski w Częstochowie. Zanim rozpoczęła się oficjalna część pielgrzymki maturzystów archidiecezji przemyskiej, młodzież naszej szkoły poznała najważniejsze miejsca klasztoru na Jasnej Górze.

O godz. 17:00 młodzież zgromadzona w bazylice jasnogórskiej przez modlitwę, śpiew i radość zawiązała wspólnotę duchową. Po chwilowym wyciszeniu i wejściu w czas refleksji, ci młodzi ludzie wysłuchali konferencji o mądrym i odpowiedzialnym planowaniu swojego życia pod opieką Matki Bożej.

Następnie pomimo niesprzyjającej aury pogodowej lecz z gorącymi sercami wszyscy ruszyli na Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, aby młodzieńcze trudności połączyć z Męką Jezusa. Jednym z ważniejszych momentów było modlitewne spotkanie przed cudownym wizerunkiem Pani Jasnogórskiej i rozważanie  tajemnic różańca. A następnie, zgodnie z dewizą „przez Maryję do Jezusa” od modlitwy do Matki Bożej wszyscy zostali wprowadzeni w Mszę świętą celebrowaną przez ks. Biskupa Stanisława Jamrozka.

Po złożeniu swoich wątpliwości, planów, obaw i nadziei w rękach Matki Bożej i Jej Syna nasi maturzyści szczęśliwie wrócili do Przemyśla. A serca przepełniała radość spotkania z rówieśnikami i pielgrzymami w duchowej Stolicy Polski. Bogu niech będą dzięki za dar wspólnego pielgrzymowania!

ks. Tadeusz            

 

  • IMG-6675
  • IMG-6690
  • IMG-6696
  • IMG-6709

Partnerzy