LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Niezapomniane chwile...

W nocy z poniedziałku na wtorek, 21-22 października 2019 r., uczniowie klasy 4Tbs Technikum nr 6 wraz ze swoją panią wychowawczynią Ewą Morawską i księdzem katechetą Piotrem Czarnieckim wyruszyli w pielgrzymce na Jasną Górę, aby tam zawierzyć swoje życie, zbliżające się egzaminy maturalne i decyzje dotyczące przyszłości, opiece Maryi, Pani Jasnogórskiej. O godz. 6.00 wszyscy wzięli udział w Eucharystii sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, której przewodniczył ks. Piotr. Po Mszy św. i przerwie na śniadanie, wędrując Wałami Jasnogórskim uczniowie wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Na zakończenie rozważań, stając przy figurze św. Jana Pawła II, w sam dzień jego wspomnienia liturgicznego, przez wstawiennictwo Świętego Papieża prosili również o opiekę nad swoim życiem i kroczeniem ku świętości. Z kolei uczniowie zwiedzili Skarbiec Jasnogórski i w Arsenale obejrzeli wystawę związaną z 40-tą rocznicą pierwszego pobytu Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie. Ponadto maturzyści zakupili pamiątki, podziwiali widoki z wieży Bazyli Jasnogórskiej i zwiedzili studia nagrań w „Radio Jasna Góra”, udzielając okolicznościowego wywiadu.

Następnie w ramach pielgrzymki wszyscy udali się w drogę do Łagiewnik, aby tam odwiedzić Centrum św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia, jak również powierzyć swoje sprawy Bożemu Miłosierdziu oraz opiece św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Szczególną niespodzianką stała się możliwość zapoznania się z wystawą kopii całunu turyńskiego (płótna, w które owinięto ciało Jezusa po śmierci) i wysłuchania prelekcji, dotyczącej tej ekspozycji. Na zakończenie wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić również zabytki Krakowa, począwszy od samego Wawelu.

Niezapomniane chwile spędzone zwłaszcza przy Maryi i w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II pozostaną na długo w pamięci chłopaków i ich opiekunów. Zapraszamy do obejrzenia galerii wybranych zdjęć z odbytej pielgrzymki.

  • CKZiU1_191022_PM04
  • CKZiU1_191022_PM06
  • CKZiU1_191022_PM07
  • CKZiU1_191022_PM11

Partnerzy