LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Integracja klasy I Tbs

W dniu 17 września 2019 r. odbyła się wycieczka integracyjna klasy I Tbs. 38 uczniów wraz z wychowawcą panią Beatą Mach oraz panią Jolantą Cichowlaz udało się na Rynek Przemyśla pod kościół Franciszkanów, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Stamtąd udaliśmy się do Archikatedry greko-katolickiej, a uczniowie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o powstaniu i historii kościoła. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego. Tam obejrzeliśmy pokój bł. ks. Jana Balickiego, kaplicę z freskami słynnego malarza kościelnego z okresu międzywojennego Jana Henryka Rosena oraz Instytut Teologiczny. Kolejnym celem naszej wycieczki była Bazylika Archikatedralna wraz z podziemiami. Pani przewodnik opowiedziała m.in. o Wielkim Ołtarzu, kaplicy Najświętszego Sakramentu z freskami Stanisława Stroińskiego, owalnej kaplicy Fredrów  z barokowym ołtarzem, renesansowym ołtarzu z czarnego marmuru fundacji Siecińskich. Uczniowie w skupieniu i zadumie słuchali tych informacji. W podziemiach bazyliki mogliśmy zobaczyć  pomniki pośmiertne biskupów przemyskich oraz  zabytkową rotundę romańską. Wieża katedralna była ostatnim akcentem naszej wycieczki. Uczniowie podziwiali cztery dzwony, w tym trzy wykonane w odlewni Braci Felczyńskich w Przemyślu.

Dzień ten był okazją do lepszego poznania się, wymiany zdań oraz indywidualnych rozmów. Wszyscy z dobrymi humorami wrócili do domu.

  • IMG_20190917_103329
  • IMG_20190917_103432
  • IMG_20190917_104511
  • IMG_20190917_105118

Partnerzy