LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Obchody Dnia Patrona Szkoły Technikum nr 8

Obchody Dnia Patrona Szkoły

Technikum nr 8 przy CKZiU nr 1 w Przemyślu

Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka 

Dzień 6 czerwca ma szczególne znaczenie dla społeczności szkolnej Technikum nr 8 przy CKZiU nr 1 w Przemyślu. Od 2008 roku to Dzień Patrona Szkoły, którym jest Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Z tej racji uczniowe i nauczyciele wspominają postać wybitnego pasterza archidiecezji i szczególnego Patrona Szkoły.

Młodzież ucząca się w budynku przy ul. Dworskiego 100 na różne sposoby i przy różnych okazjach przypomina sobie życiorys śp. Ks. Abpa Tokarczuka i jego zasługi dla szkoły, miasta i kraju. Jedną z form utrwalenia postaci Patrona Szkoły jest organizowany co roku konkurs wiedzy o Ks. Abpie Tokarczuku.  Tegoroczną edycję na etapie szkolnym wygrał uczeń klasy 2Tme Łukasz Wajda. Na drugim i trzecim miejscu kolejno uplasowali się: Karol Magnowski (2Tli) i Maciej Sacharzec (1Tme). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów także w innych dziedzinach!

  • IMG_8502
  • IMG_8503
  • IMG_8504
  • IMG_8505

      W godzinach południowych 6 czerwca br. laureaci tegorocznego konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i wyróżnienia. Następnie część uczniów klasy 2Tme wraz z katechetą Ks. Tadeuszem Decem udała się do katedry przemyskiej, by złożyć okolicznościowy wieniec i zapalić znicz w krypcie, gdzie spoczywają doczesne szczątki Ks. Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Był to pierwszy akcent obchodów dnia patronalnego, którego dopełnieniem była uroczysta Msza św. sprawowana w bazylice archikatedralnej w intencji Grona Pedagogicznego i uczniów Technikum nr 8. Obecność społeczności szkolnej została zaakcentowana udziałem młodzieży wraz z pocztem sztandarowym.

Obchody Dnia Patrona Ks. Abpa Tokarczuka w tym miesiącu stały się jeszcze bardziej znaczące przez fakt, że 10 czerwca br. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 m.in. Rokiem Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka, z racji na przypadającą 1 lutego, 100 rocznicę jego urodzin.

Ks. Tadeusz Dec - katecheta

Partnerzy