LOGOWANIE

            

NARODOWE CZYTANIE 2020

 NARODOWE CZYTANIE 2020

Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ CKZiU Nr 1 W PRZEMYŚLU

5 września br. w całej Polsce i w wielu miejscowościach na świecie po raz kolejny usłyszymy jedno z najwybitniejszych polskich dzieł literackich czytane nie tylko przez prezydenta RP, który jest inicjatorem akcji, ale także przez wszystkich, którzy darzą szacunkiem literacką spuściznę naszego narodu. W tym roku do grona czytanych dzieł dołączy Balladyna Juliusza Słowackiego (1809 – 1849), który mimo krótkiego życia, naznaczonego odziedziczoną po ojcu gruźlicą- trwale zapisał się w polskiej literaturze, jako jeden z największych polskich romantyków i wieszczów narodowych.

Biblioteka Szkolna CKZiU Nr 1 w Przemyślu zaprasza zainteresowanych na spotkanie online 5 września 2020 roku (sobota) o godz. 10.30 - podczas którego wraz z kl. III Tli oraz p. Bernadetą Suchorzepką przeczytamy wybrane fragmenty Balladyny oraz zapoznamy się z twórczością i sylwetką Juliusza Słowackiego.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się drogą elektroniczną do  4 września 2020 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez dziennik Librus.

Partnerzy