LOGOWANIE

            

Lidia Morawska - córka śp. kpt. Henryka Jaskuły

".. fizyki można używać wyłącznie do opowiadania tego, co jest prawdziwe. To język, w którym nie można zmyślać, choćby nie wiem jak się próbowało"/Jo Nesbo/.

Mieliśmy możliwość gościć w naszej szkole światowej sławy fizyka, panią profesor Lidię Morawską, która jest córką śp. kpt. Henryka Jaskuły /Polaka, który jako pierwszy samotnie opłynął kulę ziemską/. Spotkanie miało charakter spontaniczny i przebiegało w niemal rodzinnej atmosferze. W pracowni mechatroniki i elektryki uczniowie podczas zajęć zadawali osobiście pani profesor pytania związane ściśle z jej dziedziną. Ponadto mieliśmy możliwość zaprezentowania Izby Pamięci patrona szkoły, a także harcówki drużyny wodniaków, która spotyka się od wielu lat w naszej szkole, a jej początki sięgają czasów, kiedy to kpt Jaskuła prowadził szkolenia dla pierwszych adeptów żeglarstwa. Mamy nadzieję, że było to nie ostatnie spotkanie z panią profesor. Serdecznie dziękujemy

  

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Partnerzy