LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

"HAZARD? Nie, dziękuję" – akcja informacyjna KAS

W dniu 3 lutego br. uczniowie CKZiU  Nr 1 w Przemyślu uczestniczyli w zajęciach informacyjno-edukacyjnych przeprowadzonych przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej.  Celem akcji „Hazard? Nie, dziękuję" jest podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą hazard i uzależnienie od niego. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe. Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny  i najbliższych.   

Kampanię KAS objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, podkreślając, że jej założenia wpisują się w działania MEN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

PATRONI NASZYCH ULIC – PROJEKT EDUKACYJNY IPN

 

Uczniowie klasy IV TMU  CKZiU nr 1 w Przemyślu pod opieką nauczyciela historii pani  Sylwii Zapłatyńskiej  bardzo chętnie  włączyli się do realizacji  projektu edukacyjnego organizowanego przez IPN - Patroni naszych  ulic.  Projekt w naszej szkole realizowany był w dwóch etapach. Uczniowie wykonali projekty dotyczące  patronów swoich ulic, w ramach lekcji historia i społeczeństwo, poznając życiorysy tych osób. Następnie wyruszyliśmy w miasto, aby rozpropagować wiedzę  na temat patrona jednej z przemyskich ulic – marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaopatrzeni w broszurki udaliśmy się na miejsce. Wszystkim mieszkańcom przekazane zostały  materiały informacyjne o   patronie  ulicy.

 

  Sylwia Zapłatyńska

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielami firmy REYCON

W dniu 08.11.2016r. w Technikum Nr 8 im. Ks. Abp I. Tokarczuka w Przemyślu (CKZiU Nr 1 w Przemyślu) odbyło się spotkanie klas 3 tme i 4 tm z przedstawicielami firmy REYCOM Polska zorganizowane przez nauczyciela Ryszarda Wojnara. Spotkanie prowadzili: Juan Migel Zumeta (dyrektor techniczny) oraz Krystian Pękalski (absolwent Technikum Nr 8). Celem spotkania była oferta pracy w branży energetycznej skierowana do absolwentów klas elektrycznych i mechatronicznych.

Reycom to Hiszpańska korporacja z siedzibą w Kordobie, mająca swoje oddziały na całym świecie (m.in. Polska, Anglia, Francja, Włochy, Chile, Wielka Brytania, Monako), zajmująca się branżą energetyczną – wykonywaniem tablic sterowniczych, projektami inżynierskimi, montażem, naprawą i eksploatacją transformatorów, wykonywaniem podstacji oraz stacji transformatorowych, montażem, konserwacją i rozruchem wyłączników ERF. Korporacja od 2007 r. kładzie duży nacisk na energię odnawialną w branży energetycznej (np. farmy wiatrowe, fotowoltaiczne ) co daje jej dużą przewagę na rynku. 

  • DSC01497
  • DSC01498
  • DSC01501
  • DSC01502

Podczas spotkania przedstawiciele firmy zaprezentowali zebranym uczniom i nauczycielom specyfikę konsorcjum, politykę firmy, kadrę i pracowników. Firma poszukuje mechatroników i elektryków do zatrudnienia na stanowiskach monterów i serwisantów systemów energetycznych. Stawia na młodą kadrę, która zostanie solidnie przeszkolona przed podjęciem pracy. Liczą się przede wszystkim kwalifikacje, rzetelność, uczciwość i otwartość młodego pracownika na wyzwania czekające w przyszłościowym zawodzie.
Po pierwszej części spotkania prowadzonej przez Pana Juana Migela Zumeta, Krystian Pękalski zaprezentował fotografie pt. „Z życia wzięte”- zakres i jakość wykonywanych prac, warunki pracy oraz ciekawostki z branży.
Nie obyło się również bez pytań ze strony słuchaczy, którzy wyłapywali ciekawe informacje z prelekcji. 
W prezentacji uczestniczyli nauczyciele: Ryszard Wojnar, Wioletta Tomaszewska Górecka i Jerzy Jaśkiewicz. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze. 

Opracował Radosław Słabicki

Partnerzy