LOGOWANIE

            

Zaczynamy cykl szkoleń na kierunkach samochodowych!!!

W dniu 24 listopada 2017 roku odbyło  się  szkolenie  zorganizowane przez nauczycieli uczących na kierunkach samochodowych na temat:

„Napędy paskowe i łańcuchowe DAYCO 2016”

Szkolenie zostało zorganizowane dzięki pomocy firmy ELIT Polska sp. z o.o. oddział w Przemyślu, a prowadził je Andrzej Wojciech Buczek z firmy IHR doradca techniczny firmy Dayco.

Celem szkolenia było podniesienie wiedzy i kwalifikacji mechaników w zakresie poznania budowy i sposobów obsługi układów napędu rozrządu (paskowego i łańcuchowego).

W szkoleniu brali udział uczniowie uczący się na kierunkach mechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych, słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych M18 oraz mechanicy z warsztatów samochodowych z okolic Przemyśla.Szkolenie zostało przeprowadzone dla  25 osób. Podstawowym wymogiem uczestnictwa było doświadczenie w zakresie obsługi i wymiany układów rozrządu i pasków wielorowkowych. Mechanicy samochodowi oczywiście spełniali te wymagania a skierowani uczniowie kierunków  samochodowych zostali wybrani na podstawie umiejętności  naprawy samochodów na zajęciach praktycznych.

  • IMG_20171124_090551
  • IMG_20171124_090643
  • IMG_20171124_090736
  • IMG_20171124_091122

Omawiane zagadnienia to przede wszystkim:

-  badania i rozwój oraz technologii układów rozrządu,

- budowa elementów rozrządu, pasy,  łańcuchy, napinacze, rolki,

- wymiana poszczególnych elementów pomp wody oraz tłumików drgań

- przyczyny uszkodzeń i reklamacja

- zajęcia praktyczne oraz wymiana paska rozrządu silnika 1,9 TDI

 Uczestnicy szkolenia, które trwało 5 godzin otrzymają  certyfikaty potwierdzające znajomość w zakresie obsługi i naprawy układów rozrządu Firmy DAYCO.

Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Wojciecha Buczek za profesjonalne i rzetelne przeprowadzenie szkolenia. Pan Andrzej zobowiązał się do przeprowadzenia kolejnych szkoleń w  2018 roku.

Jednocześnie informujemy, iż w roku 2018 na kierunkach samochodowych oraz dla słuchaczy KKZ M18  zostanie przeprowadzony szereg szkoleń z zakresu mechaniki i elektroniki samochodowej. Szkolenia będą przeprowadzone przez Firmy zewnętrzne bezpłatnie dla uczestników.

Partnerzy