LOGOWANIE

            

slide

CKZiU Nr 1

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W PRZEMYŚLU powstało z połączenia trzech szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych, Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego....

slide

PRAKTYKA

Zdobywaj doświadczenie w firmach i zakładach produkcyjnych ...

slide

ZDOBĄDŹ ZAWÓD

Zdobądź ciekawy zawód i zostań liderem na rynku pracy ...

CKZiU Nr1

Wyniki Ogólnopolskich Konkursów Języka Niemieckiego Deutschfreund i Sprachdoktor w roku szkolnym 2018/2019

14 listopada 2018 roku oraz 13 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych edycjach Ogólnopolskich Konkursów Języka Niemieckiego „Deutschfreund” oraz „Sprachdoktor”. Ich organizatorem jest firma Łowcy Talentów JERSZ. Zmagania konkursowe trwały 45 minut, w trakcie których uczestnicy analizowali zadania leksykalno-gramatyczne i decydowali, która z podanych odpowiedzi jest prawdziwa, a która fałszywa. Szkolnym koordynatorem konkursów w bieżącym roku szkolnym była p. Beata Mach.

W konkursie „Deutschfreund” uczestniczyło 6017 uczniów z 326 szkół, a z województwa podkarpackiego 365 uczniów. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 15 uczniów: Magdalena Sikora, Michał Fenik, Patrycja Pawliszak, Kacper Buczkowski, Krystian Michalski, Adrian Wróbel, Emilia Żygała, Karol Nykiel, Adrian Igras, Marcin Łaszkiewicz, Łukasz Wajda, Daniel Koterbicki, Piotr Cielecki, Patryk Kania oraz Bartosz Bębnowicz.  Najlepsi byli Adrian Wróbel (12 miejsce w woj. podkarpackim, 237 w kraju), Adrian Igras (27 miejsce w woj. podkarpackim, 360 w kraju) oraz  Magdalena Sikora (33 miejsce w woj. podkarpackim, 487 w kraju). Otrzymali oni dyplomy uznania za uzyskanie najlepszych wyników, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnika.

Do XX edycji konkursu „Sprachdoktor” zgłosiło się 4976 uczniów z 241 szkół, z Podkarpacia 287 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów: Magdalena Sikora, Kacper Buczkowski, Michał Fenik, Magdalena Gloc, Krystian Michalski, Adrian Wróbel, Oliwia Łakota, Adrian Igras, Daniel Koterbicki, Oskar Sielski, Jakub Sowa, Marcin Obszarny  oraz Wojciech Mołoń. Oto wyniki naszych uczniów: dyplom uznania za bardzo dobry wynik, czyli powyżej 80%  – Adrian Wróbel (7 miejsce w woj. podkarpackim, 78 w kraju), dyplom uznania za dobry wynik, czyli powyżej 75% - Magdalena Sikora (16 miejsce w woj. podkarpackim, 172 w kraju) oraz Adrian Igras – dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach trzecich (34 miejsce w woj. podkarpackim, 269 w kraju).

Dziękujemy za udział  w konkursach wszystkim naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów  z językiem niemieckim oraz osiągania coraz lepszych wyników.

Viel Erfolg in Deutsch!!!

Partnerzy